In die groothandel van mans se pofbaadjies is groottes nie 'n detail nie - dit is die grootste enkele dryfveer vir marge-erosie.'n Groottestel wat nie ooreenstem met die kooppopulasie nie, veroorsaak twee verliese gelyktydig: onverkoopte ekstreme groottes wat afslag moet kry, en voorraaduitbrekings in kerngroottes wat ondergekoop is. Beide is voorkombaar, en albei word besluit voordat 'n enkele baadjie gesny word. Hierdie gids dek grootmaat-mans-pufferprogramme op die vlak van volume wat kopers werklik benodig: hoe 'n mansblok gemeet en gegradeer word, hoe vulgewig oor die groottereeks moet skaal, hoe om te kies tussen voorraad-, ODM- en OEM-grootmaatmodelle, hoe om grootteverhoudings per verkoopskanaal te beplan, en watter metingstoleransie en inspeksieprotokol 'n houerladingbestelling beskerm.

1Waarom groottebepaling die hoogste kosteveranderlike in grootmaatbestellings is

Elke grootmaat-koper van buiteklere leer uiteindelik dieselfde les: die koste van 'n fout met die meng van die grootte is nie die koste van die onverkoopte baadjies nie, maar die koste van die onverkoopte baadjies plus die winsmarge op die verkope wat nooit plaasgevind het nie omdat die kerngroottes opgeraak het. In 'n bestelling van 3 000 stuks met 'n verkeerd geweegde groottekurwe oorskry die kombinasie gereeld die totale bruto wins op die program.

Die onderliggende rede is dat mans se buiteklere se groottes nie gestandaardiseer is oor handelsmerke heen soos kopers dit veronderstel nie. Twee kledingstukke, beide gemerk as grootte L, kan met vier tot ses sentimeter in borswydte en met twee tot drie sentimeter in moulengte verskil, afhangende van watter bevolkingsdata die handelsmerk se blok op gebou is en hoeveel gemak die ontwerper gespesifiseer het. Standaardiseringsliggame was eksplisiet hieroor:ISO se werk oor kleregroottestandaardeis spesifiek gemik op die verhoging van kliëntetevredenheid en die vermindering van terugsendings wat veroorsaak word deur swak passing, en op die vermindering van handelsbelemmerings deur groottemerkings en terminologie wêreldwyd te harmoniseer.

Die groothandelspesifieke komplikasie

Kleinhandelsmerke kan 'n groottefout oor 'n breë katalogus absorbeer. Groothandelaars kan nie, want 'n enkele puffer-program verteenwoordig dikwels 'n groot deel van 'n seisoen se buiteklere-volume. Daardie konsentrasie maak twee dinge ononderhandelbaar: die groottestel moet in metings gespesifiseer word eerder as in etikette, en die groottekurwe moet afgelei word van die koper se eie verkoopgeskiedenis eerder as van 'n verskaffer se wanbetaling.

Koper implikasie:Moet nooit 'n verskaffer se standaardgroottekurwe as 'n verstek aanvaar nie. Vra vir die werklike kledingstukmetings vir elke grootte, vergelyk dit met jou bestaande topverkoperprogram, en herbou dan die bestelverhouding vanaf jou eie deurverkopedata. Verskaffers is gewoonlik bly om verhoudings aan te pas – maar slegs as jy vra voordat die snyplan gemaak word.

2Mansblokmetings en waar standaarde inpas

'n Mans se pufferblok word gedefinieer deur 'n klein stel metings wat saam bepaal of die kledingstuk by sy beoogde populasie pas. Die nuttigste verwysing om hierdie konsekwent te definieer, isISO 8559-1, wat antropometriese definisies spesifiseer vir liggaamsmeting wat in die aanwysing van kleregroottes gebruik word. Dit stel landmerkpunte, meetprosedures en die onderliggende anatomiese basis vir bors-, middellyf-, heup-, lengte- en mou-afmetings uiteen — wat beteken dat 'n tegnologiepakket wat daarna verwys, die meeste van die interpretasiegaping tussen jou spesifikasie en die fabriek se patroonkamer verwyder.

Die diagram hieronder toon die meetpunte wat die belangrikste is vir 'n mans se puffer-spesifikasie, en hoe dit verband hou met die verhewe kledingstuk eerder as met die liggaam.

Mans se Pufferbaadjie: Belangrike Spesifikasie-Meetpunte Metings geneem op die opgehoopte kledingstuk, nie op die plat patroon nie A. OOR DIE SKOUER Naat tot naat, oor die rug B. BORSKAS (1/2) 2.5 cm onder armsgat, plat C. TERUG LENGTE CB neknaat tot soom D. SLEEVE Skouernaat tot manchet E. HEM (1/2) Stel die silhoeëtvolume Toleransieverwysing: bors en soom +/- 1.5 cm, ruglengte +/- 1.5 cm, moulengte +/- 1.0 cm, oor skouer +/- 0.8 cm. Alle metings moet geneem word na herstel van die solder, ten minste 24 uur na uitpak en dekompressie.

Twee hiervan verdien besondere aandag in groothandelkontekste. Borswydte bepaal pasvormaanvaarbaarheid oor die bevolking, en dit is waar handelsmerk-tot-handelsmerk-verskil die grootste is. Moulengte bepaal of die baadjie vir die langer segment binne elke grootteband werk, en dit is die meting wat die meeste te kort geskiet word wanneer 'n fabriek gemak verminder om materiaal te bespaar.

3Die bou van die groottestel: Reikwydte, gradering en toleransie

Gradering is die proses om 'n basispatroon op en af ​​te skaal om die groottebereik te skep. Om dit reg te kry is 'n numeriese oefening, nie 'n estetiese een nie, en dit moet eksplisiet gespesifiseer word eerder as om dit aan fabriekskonvensie oor te laat.

Grootte Liggaam Bors (cm) Kledingstuk Bors 1/2 (cm) Oor Skouer (cm) Ruglengte (cm) Moulengte (cm) Teiken Vulgewig (g)
S 88 tot 92 56.0 45.5 70.0 62.0 115
M 96 tot 100 59.0 47.5 72.0 63.5 128
L 104 tot 108 62.0 49.5 74.0 65.0 142
XL 112 tot 116 65.0 51.5 76.0 66.5 157
2XL 120 tot 124 68.0 53.5 78.0 68.0 173
3XL 128 tot 132 71.0 55.5 80.0 69.5 190

Die figure hierbo verteenwoordig 'n mansblok met 'n normale pasvorm en matige gemak, geskik vir die aantrek van 'n fleece of ligte breiwerk daaronder. Drie reëls bepaal hoe hulle aangepas moet word.

Graadintervalle moet konsekwent wees, maar nie uniform nie

Borsgraderings teen 3 sentimeter per grootte in die tabel, wat standaard is vir mans se buiteklere. Lengtegraderings teen 2 sentimeter en mougraderings teen 1.5 sentimeter. Die rede waarom die intervalle verskil, is proporsionaliteit: as moulengte teen dieselfde koers as borsgraderings gegradeer word, sal die baadjie disproporsioneel word aan die uiterstes van die reeks. Dring daarop aan om die gradeerder se intervaltabel te sien eerder as net die voltooide groottekaart – 'n fabriek wat nie een kan produseer nie, skaal met die oog.

Stel toleransie in die koopkontrak vas

Metingstoleransie is waar die meeste grootmaatgeskille ontstaan, en dit word amper altyd ongemerk totdat daar 'n probleem is. 'n Werkbare kommersiële standaard vir manspoffers is plus of minus 1.5 sentimeter op bors-, soom- en ruglengte, plus of minus 1.0 sentimeter op moulengte, en plus of minus 0.8 sentimeter op die skouer. Plaas hierdie syfers in die koopkontrak, saam met die monsternemingsstandaard waarteen jy van plan is om te inspekteer, en vereis dat metings geneem word na 'n minimum 24-uur-herstelperiode na uitpak.

4Vulgewig en warmtekonsekwentheid oor verskillende groottes

Vulgewig moet skaal met kledingstukoppervlakte, en dit is die spesifikasie wat die meeste verkeerd in grootmaatprogramme hanteer word. 'n Fabriek wat elke grootte met dieselfde gewig vul, produseer 'n grootte S wat warmer is as 'n grootte 3XL, omdat dieselfde hoeveelheid vulsel oor 'n aansienlik kleiner area versprei word. Kliënte merk dit onmiddellik op, en dit genereer klagtes wat moeilik is om vanaf 'n produkbladsy te diagnoseer.

Die oplossing is eenvoudig: spesifiseer die teikenvulgewig per grootte in die tegnologiepakket, met 'n aanvaarbare variansieband van plus of minus 5 persent per paneel. Die tabel in afdeling 3 toon 'n skaalkurwe van ongeveer 11 tot 12 persent per groottestap, wat die hokhoogte en dus termiese prestasie breedweg konsekwent oor die hele reeks hou. Let daarop dat dit verskil van vulkrag, wat vulkwaliteit eerder as kwantiteit meet. Beide moet gespesifiseer word.

Dons bly die maatstafmateriaal vir hierdie toepassing, en die omgewingsargument daarvan is nou goed gedokumenteer. Volgens lewensiklusassesseringsdata wat deur dieInternasionale Dons- en Vereburo, dons het 'n 85 tot 97 persent laer impak as poliëster oor alle geanaliseerde impakkategorieë, en ongeveer 18 keer minder klimaatsveranderingsimpak as poliëstervulsel. Waar 'n program dons spesifiseer, dieVerantwoordelike Af Standaardbied die raamwerk vir die bewaringsketting wat die verkryging verdedigbaar maak vir kleinhandelkopers, wat lewende pluk en dwangvoeding verbied en 'n derdeparty-oudit in elke stadium van plaas tot voltooide kledingstuk vereis. Waar 'n program eerder herwinde sintetiese vulsel of herwinde dopmateriaal spesifiseer, dieGlobale Herwinde Standaardbeheer die eis en vereis 'n minimum van 50 persent herwinde inhoud vir verbruikersgerigte etikettering.

Aankoopnota:Bevestig dat vultoetsing op paneelvlak uitgevoer word, nie op voltooide kledingstukke nie. Die weeg van 'n voltooide baadjie kan nie ongelyke verspreiding tussen voor-, agter- en moupanele opspoor nie – die defek wat eintlik klagtes van kliënte oor koue kolle veroorsaak.

5Drie Grootmaatprogrammodelle: Voorraad, ODM en OEM

Volumekopers kies gewoonlik tussen drie programstrukture, en die regte keuse hang veel meer af van hoe gedifferensieerd die produk moet wees as net van die eenheidsprys. Die diagram hieronder karteer die besluit.

Die keuse van 'n grootmaatprogrammodel vir mans se pufferbaadjies GROOTMAAT BESTELLING OPDRAG VOORRAAD GROOTHANDEL Klaargemaak, fabriek se bestaande ontwerp en kleurskemas MOQ: 50 tot 200 stuks totaal Leweringstyd: 7 tot 20 dae Aanpassing: slegs etiket Beste vir: die toets van 'n mark, vul 'n kortvenster promosie, of aanvulling ODM GROOTMAAT Fabrieksblok, jou kleur, kwiltwerk, vulsel, handelsmerkwerk MOQ: 100 tot 300 per kleur Leweringstyd: 45 tot 70 dae Aanpassing: hoog Beste vir: eie handelsmerk verspreiding, seisoenaal programme, herhaalde bestellings VOLLE OEM GROOTMAAT Nuwe blok van jou spesifikasie, volle materiaalbeheer MOQ: 500 tot 1 000 stuks Leweringstyd: 90 tot 150 dae Aanpassing: volledig Beste vir: eie pasvorm, korporatief of uniform programme, tenders Besluitreël: Kies voorraad wanneer spoed en lae verbintenis saak maak, ODM wanneer handelsmerkidentiteit meer saak maak as oorspronklikheid en pasvorm, en OEM wanneer die pasvorm self deel van jou produkvoorstel is.
Programmodel Totale MOQ Steekproefneming Grootmaat Lewtyd Fiksheidsrisiko Eenheidsprysindeks
Voorraad groothandel 50 tot 200 stuks Geen vereis 7 tot 20 dae Bekend, vasgestel Laagste
ODM, voorraadmateriaal 100 tot 300 per kleurskema 10 tot 15 dae 30 tot 45 dae Laag Laag
ODM, persoonlike materiaal 300 tot 500 stuks 15 tot 22 dae 40 tot 55 dae Laag Matig
OEM, nuwe blok 500 tot 1 000 stuks 20 tot 35 dae 50 tot 70 dae Bestuur Hoër
OEM, gesertifiseerde materiale 500 tot 1 000 stuks 28 tot 40 dae 55 tot 75 dae Bestuur Hoogste

6Grootteverhoudingbeplanning per verkoopskanaal

Groottekurwes is nie universeel nie. Die regte verhouding hang af van wie koop, en om dit verkeerd te doen is duur in beide rigtings. Die tabel hieronder gee werkende beginpunte; die korrekte langtermynbenadering is om dit na die eerste seisoen met jou eie verkoopdata te vervang.

Kanaal S M L XL 2XL 3XL Beplanningsnota
Modekleinhandel, EU 1 2 3 2 1 0.5 Slanker bevolkingskurwe; L oorheers
Modekleinhandel, Noord-Amerika 0.5 1.5 2.5 3 2 1 Skuif een volle grootte opwaarts
Buitelugspesialiteit 1 2 2.5 2 1 0.5 Kerngroottes gekonsentreer in M ​​tot XL
Korporatief / uniform 1 2 3 3 2 1 Breedste verspreiding; vermy die mis van XL
E-handel, gemeng 1 2 3 2.5 1.5 1 Voeg terugkeerkoersbuffer op M en L by

Twee patrone is die moeite werd om te internaliseer. Eerstens is Noord-Amerikaanse kurwes ongeveer een volle grootte groter as Europese kurwes vir dieselfde fisiese bevolking, dus sal 'n Europese groottekurwe wat na 'n Amerikaanse pakhuis gestuur word, sistematies XL en groter onderkoop. Tweedens vereis e-handel 'n wyer verspreiding as fisiese winkels, want aanlyn kopers bestel verskeie groottes met die doel om sommige terug te stuur - en terugsendings in buiteklere word hoofsaaklik deur pasvorm gedryf, wat presies die probleem is.geharmoniseerde kleregroottestandaardeis ontwerp om te verminder.

7Gehaltebeheer vir grootmaatgroottes: Toleransie en AQL

'n Houerlaai-bestelling bring 'n risiko mee wat nie in klein hoeveelhede bestaan ​​nie: drywing. Die eerste honderd stukke kan volgens spesifikasie wees en die laaste honderd twee sentimeter af, omdat patroonstukke hersny is, 'n ander operateur die kwiltlyn oorgeneem het, of vulgewig ingesluip het. Die kontroles wat dit opspoor, is eenvoudig, maar moet vooraf ooreengekom word.

Kontrolelys vir grootmaatgroottebeheer

  • Goedgekeurde grootte-stelmonsters — een verseëlde verwysingsmonster per grootte, wat deur beide partye as die meetstandaard behou word.
  • Inlynmeting op drie punte — eerste-af, middel-lopie teen ongeveer 30 persent, en einde-van-lopie, elk wat alle groottes meet.
  • Verifikasie van vulgewig op paneelvlak — voorkant, agterkant en mou afsonderlik geweeg, binne plus of minus 5 persent van spesifikasie.
  • Protokol vir solderherstel — meet slegs na 'n minimum herstelperiode van 24 uur na uitpak en dekompressie.
  • Vermelde AQL-vlak — gewoonlik AQL 2.5 vir groot defekte en 4.0 vir geringe defekte op grootmaatklere, bevestig in die koopkontrak.
  • Toegang tot derdepartytoetse — vultoetse op lotvlak en toetse vir beperkte stowwe beskikbaar voor versending, nie daarna nie.

Oor beperkte stowwe,OEKO-TEX STANDAARD 100Toetsing op dop, voering en afwerking is nou 'n basiese verwagting van die meeste Europese en 'n toenemende aantal Noord-Amerikaanse kleinhandelkopers. Geakkrediteerde laboratoriums soosIDFLVerskaf toetsing, inspeksie en sertifisering oor tekstiel-, vul- en klaarprodukkategorieë; 'n fabriek wat reeds met 'n erkende laboratorium werk, sal vinniger deur u goedkeuringsproses beweeg en sal beter toegerus wees om eise te staaf as 'n kleinhandelkoper u voorsieningsketting oudit.

Sosiale nakoming loop parallel.amfori BSCIis die mees erkende sosiale nakomingsraamwerk in Europese voorsieningskettings, wat werkure, lone, gesondheid en veiligheid en klagtemeganismes in meer as 120 verkrygingslande dek. Vir groothandelverspreiding in kleinhandelnetwerke, verifieer dat die sertifikaat die spesifieke produksieterrein noem eerder as slegs 'n handelsentiteit, en kontroleer die geldigheid daarvan teen u produksievenster.

8Pryse, MOQ en Leweringstyd vir Grootmaatbestellings

Grootmaatpryse vir mans se puffers word gedryf deur vier veranderlikes, in dalende volgorde van impak: vulspesifikasie, dopmateriaal, bestelhoeveelheid en afwerkingspakket. Vulsel verteenwoordig tipies 30 tot 50 persent van die eenheidskoste in 'n donsgevulde mansbaadjie; dopmateriaal is gewoonlik tweede.

Waar die volumepouses is

Die meeste fabrieke prys in bands, en die betekenisvolle drempels is gewoonlik 300, 500, 1 000 en 3 000 stukke. Die 300-stuk drempel is belangrik, want dit is tipies waar 'n fabriek 'n toegewyde materiaallot kan regverdig eerder as om uit voorraad te koop. Die 1 000-stuk drempel is belangrik, want dit is waar pasgemaakte hardewarevorms en gedrukte verpakking ekonomies word. Benewens 3 000 stukke, kom bykomende besparings hoofsaaklik van snydoeltreffendheid en vragkonsolidasie eerder as van materiaalkoste.

Dit is ook die moeite werd om te vra of 'n bestelling van gemengde groottes en gemengde kleure vir die MOQ tel. Baie verskaffers vereis die minimum per kleurskema eerder as per bestelling, wat die effektiewe verbintenis stilweg kan verdriedubbel. As jou groottekurwe breed is, onderhandel die minimum as 'n totale bestelhoeveelheid met 'n redelike vloer per kleurskema.

Vrag- en belastingbeplanning

Kompressiepakking verminder tipies 'n donskledingstuk se verskeepsvolume met 40 tot 60 persent, wat die gelande koste per eenheid op seevrag wesenlik verander. Die kompromie is die hersteltyd vir die solder: laat 24 tot 72 uur toe na uitpak voor kleinhandelfotografie of vertoonlokaalaanbieding. Faktoriseer belastingkoerse vroeg in eenheidskoste eerder as by doeane - vir buiteklere is hulle gereeld in die hoë enkel- tot lae dubbelsyfers, afhangende van klassifikasie en bestemming, wat genoeg is om die lewensvatbaarheid van 'n pryspunt te verander.

9Verpakking, etikettering en versendingsnakoming

Groothandelversendings druip doeane- en kleinhandelgoedere-inkontroles om voorspelbare redes, en byna almal is dokumentasieprobleme eerder as produkprobleme.

Veselinhoud en versorgingsetikettering word gereguleer. In die Verenigde State, dieWet op die Identifikasie van Tekstielveselproduktebeheer verpligte inhoudsbekendmaking in die etikettering, fakturering en advertensies van tekstielprodukte en maak verkeerde handelsmerkgebruik onwettig - wat beteken dat 'n eis oor vulstofsamestelling op 'n groothandelspesifikasieblad dieselfde wetlike gewig dra as een op 'n ingenaaide etiket. In Europa, dieEU-strategie vir volhoubare en sirkulêre tekstielestel eko-ontwerpvereistes, 'n Digitale Produkpaspoort en strenger reëls vir groen eise bekend; die Kommissie merk op dat slegs ongeveer 1 persent van die materiaal in klere tans in nuwe klere herwin word, en daarom skuif gestaafde eise van 'n bemarkingsvoordeel na 'n voldoeningsvereiste.

Aan die kommersiële kant evalueer Europese kopers verskaffers toenemend op grond van deursigtigheid en MVO eerder as net op grond van prys. Markintelligensie vanCBI, die Nederlandse Ondernemingsagentskap se markintelligensiediens, identifiseer volhoubaarheid, korporatiewe sosiale verantwoordelikheid en deursigtigheid as die toonaangewende tendense wat Europese klereverkryging vorm, tesame met die groeiende belangrikheid van die koper-verskaffer-verhouding. 'n Verskaffer wat dokumentasie op aanvraag kan lewer, verkort jou koper-aanboordsiklus, wat 'n werklike kommersiële voordeel in 'n tenderproses is.

PASSION OUTERWEAR is 'n afdeling van Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., met meer as 20 jaar se vervaardigings- en handelservaring in buiteklere, werksklere en verhitte klere. Ons bedryf groothandelprogramme vir mans-puffers op BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gesertifiseerde voorsieningskettings, met voorraad-, ODM- en volledige OEM-opsies en groottestelle van S tot 3XL wat in metings eerder as etikette gespesifiseer word. Ons vervaardig ookpersoonlike werksklereenpersoonlike verhitte klere, sodat verspreiders wat verskeie kategorieë konsolideer, oor MOQ en vrag oor 'n wyer volumebasis kan onderhandel. Ons verhitte reeks — insluitend dieverhitte baadjieenverhitte baadjie— deel dieselfde mansblokke, wat pasvormkonsekwentheid vereenvoudig vir kopers wat beide standaard- en verhitte lyne dra.

Gereelde vrae

Wat is die minimum bestelhoeveelheid vir mans se pufferbaadjie groothandel?
Dit hang af van die programmodel. Voorraadgroothandel op 'n fabriek se bestaande ontwerp begin tipies by 50 tot 200 stukke in totaal oor alle groottes. ODM-programme wat 'n fabrieksblok met jou kleurskema, kwiltwerk en handelsmerk gebruik, begin gewoonlik by 100 tot 300 stukke per kleurskema, of 300 tot 500 as pasgemaakte materiaal betrokke is. Volledige OEM-ontwikkeling vanaf jou eie spesifikasie vereis gewoonlik 500 tot 1 000 stukke, hoofsaaklik gedryf deur fabrieksminimums op materiaal. As jou groottekurwe breed is, vra of die minimum per bestelling of per kleurskema van toepassing is - die verskil kan jou effektiewe verbintenis verdriedubbel.
Hoe maak ek seker dat die groottes ooreenstem met my bestaande topverkoper-lyn?
Moenie grootte-etikette vergelyk nie; vergelyk metings. Stuur jou topverkoper-kledingstuk se werklike metings – bors plat gemeet 2.5 sentimeter onder die armsgat, oor-skouernaat tot naat, ruglengte vanaf die middelste agterneknaal en moulengte vanaf die skouernaat – en vra die fabriek om teen daardie syfers te kwoteer eerder as teen hul standaardkaart. Waar moontlik, verwys na gestandaardiseerde definisies soos ISO 8559-1 sodat beide kante dieselfde landmerkpunte gebruik. Die mees betroubare metode is om 'n verseëlde grootte-stelmonster in elke grootte te koop voordat jy tot grootmaat verbind.
Moet die vulgewig dieselfde wees vir alle groottes?
Nee. Vulgewig moet skaal met die kledingstuk se oppervlakarea, anders sal 'n grootte S warmer wees as 'n grootte 3XL. 'n Praktiese skaalkurwe is ongeveer 11 tot 12 persent bykomende vul per groottestap, wat die lofthoogte en termiese prestasie breedweg konsekwent oor die hele reeks hou. Spesifiseer die teikenvulgewig per grootte in die tegnologiepak met 'n toleransie van plus of minus 5 persent per paneel, en bevestig dat die fabriek die vulgewig op paneelvlak verifieer eerder as om slegs voltooide kledingstukke te weeg.
Watter metingstoleransie moet ek aanvaar op 'n grootmaatbestelling?
'n Werkbare kommersiële standaard vir manspoffers is plus of minus 1.5 sentimeter op bors-, soom- en ruglengte, plus of minus 1.0 sentimeter op moulengte, en plus of minus 0.8 sentimeter op die skouer. Hierdie syfers moet in die koopkontrak verskyn saam met die inspeksiestandaard wat jy van plan is om te gebruik. Spesifiseer van kritieke belang dat metings geneem word na 'n minimum 24-uur-herstelperiode van die loft na uitpak – die meting van 'n vars gedekomprimeerde kledingstuk sal bors en loft onderskat en vals verwerpings tot gevolg hê.
Watter grootteverhouding moet ek bestel vir 'n eerste grootmaat aankoop?
Begin vanaf die kanaal eerder as vanaf 'n verskaffer se verstekwaarde. Vir Europese modekleinhandel is 'n redelike openingskurwe S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0.5. Vir Noord-Amerika, skuif die kurwe ongeveer een volle grootte opwaarts, want dieselfde fisiese bevolking koop 'n groter etiketgrootte. Korporatiewe en uniformprogramme benodig die breedste verspreiding met besondere gewig op L en XL. E-handel vereis 'n wyer verspreiding as fisiese winkels, want aanlynkopers bestel verskeie groottes met die doel om sommige terug te stuur. Vervang al hierdie met jou eie deurverkoopdata na die eerste seisoen.
Watter sertifikate moet 'n groothandel-pufferbaadjieverskaffer besit?
Ten minste, sosiale voldoeningsertifisering soos amfori BSCI of SMETA, wat die meeste Europese en baie Noord-Amerikaanse kleinhandelkopers vereis voordat hulle 'n verskaffer aan boord neem. Vir materiaaleise moet die voorsieningsketting RDS dra as jy dons gebruik, GRS as jy herwinde inhoud eis, en OEKO-TEX STANDARD 100-toetsing op dop, voering en afwerking. Verifieer dat elke sertifikaat die werklike produksiefasiliteit noem en geldig bly deur jou produksievenster, aangesien sertifikate wat aan 'n handelsentiteit eerder as 'n fabriek uitgereik word, 'n algemene leemte is wat tydens kleinhandelkoperoudits na vore kom.
Hoe lank neem dit vir 'n grootmaat-mans-pufferbestelling vanaf bestellingsbevestiging tot aflewering?
Voorraadgroothandel word binne 7 tot 20 dae verskeep. ODM-programme op voorraadmateriaal duur ongeveer 45 tot 70 dae, insluitend monsterneming en grootmaatproduksie; ODM met pasgemaakte geverfde materiaal duur 60 tot 85 dae. Volledige OEM-ontwikkeling vanaf 'n nuwe blok neem 90 tot 150 dae, insluitend twee monsterrondtes, en gesertifiseerde materiaalprogramme is aan die boonste punt omdat gesertifiseerde materiaallotte in vaste hoeveelhede aangekoop word. Voeg 30 tot 40 dae by vir seevrag of 5 tot 8 dae vir lugvrag, plus hersteltyd vir die solder by die bestemmingspakhuis voor kleinhandelaanbieding.
Greg Su
Greg Su
Senior Produkbestuurder | PASSIE BUITEKLERE
20 jaar ondervinding in die vervaardiging en handel van sportklere, werkklere en buiteklere. Gesertifiseer in BSCI, SMETA, GRS, en OEKO-TEX voorsieningskettingstandaarde. Kontak onsLinkedIn.

Beplan jy 'n grootmaat bestelling vir mans se pufferbaadjie?

PASSION OUTERWEAR verskaf mans se pofbaadjies vanaf 50 stukke, met groottestelle S tot 3XL gespesifiseer in afmetings, vulgewigskaal per grootte, paneelvlak-vulverifikasie en BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gesertifiseerde voorsieningskettings. Stuur vir ons u groottekurwe en teikenspesifikasie — ons reageer binne 24 uur.

Versoek grootmaatpryse en groottestel Bekyk OEM / ODM-program