’n Oppakbare puffer leef of sterf op een belofte: dit moet in sy eie sak verdwyn en nuut uitkom.Vir reiskleinhandel, lugredery- en belastingvrye programme, en buitelughandelsmerke wat warmte-tot-gewig-verhouding najaag, is daardie belofte 'n ingenieurspesifikasie – verpakte volume, kompressieherwinning, vulkrag en materiaalgewig wissel almal, en 'n baadjie wat enigeen van hulle faal, faal op die rak. Hierdie gids verduidelik hoe volumekopers 'n liggewig-verpakbare pufferbaadjie vir OEM-produksie spesifiseer: die syfers wat "verpakbaar" definieer, hoe om vulkrag en vulgewig te kies, wat ultraligte doppe van die naailyn vereis, watter eienskappe werklik vir reisigers saak maak, en hoe om die kompressie-eis te toets voordat jou kliënt dit vir jou doen.

1Waarom Verpakbare Puffers 'n Groeikategorie vir Reis Kleinhandel is

Die kommersiële logika van die oppakbare pufferbaadjie is eenvoudig: dit los die pakprobleem op wat elke reisiger het en amper geen ander kledingstuk oplos nie. 'n Pendelaar wil warmte by die bestemming hê, nie gewig in die tas nie; 'n lugredery wil 'n belastingvrye item hê wat in 'n oorhoofse bak pas; 'n buitelugkleinhandelaar wil 'n middellaag hê wat in 'n dagrugsak bêre totdat dit nodig is. Dieselfde baadjie dien al drie, en daarom het oppakbare pufferbaadjie 'n vaste item geword in reiskleinhandel, lughawe-konsessies en e-handelsbundels.

Vir groothandelkopers het die kategorie twee aantreklike strukturele eienskappe. Eerstens is dit grootliks seisoen-agnosties: oppakbare baadjies verkoop in die lente- en herfs-skouerseisoene, nie net in die diep winter nie, wat die vraagkurwe afplat en voorraadomset verbeter. Tweedens, kompressiepakking verminder die verskepingsvolume dramaties – 'n oppakbare donskledingstuk komprimeer tot 'n fraksie van sy verhoogde volume, en selfs standaard poli-sak-kompressie verminder die verskepingsvolume met 40 tot 60 persent, wat die vragkoste per eenheid op houerprogramme direk verlaag. Die kategorie beloon fabrieke wat fyn toleransies op liggewigmateriale kan handhaaf, wat presies die vermoënsgaping is wat 'n ultraligte spesialis van 'n algemene buiteklerefabriek skei.

Koper implikasie:Verpakbare programme word gewen op grond van warmte-tot-gewig en verpakte grootte, nie op prys per kilogram dons nie. Twee kwotasies met identiese vulgewigte kan geweldig verskil in verpakte volume, want een gebruik 800-vul dons en 10D-dop en die ander gebruik 650-vul dons en 30D-dop. Spesifiseer die uitkomsmetrieke - verpakte volume en totale kledingstukgewig - nie net die insette nie.

2Definisie van "Verpakbaar": Die syfers wat kopers moet spesifiseer

"'Pakbaar' het geen wetlike definisie nie, en dit is presies hoekom dit in jou tegnologiepakket gedefinieer moet word. Die bedryf werk met drie syfers, en 'n geloofwaardige spesifikasie sluit almal van hulle in.

Die drie maatstawwe wat saak maak

Totale kledingstukgewig.’n Ware ultraligte, oppakbare puffer weeg 200 tot 350 gram in grootte L; ’n liggewig-reispuffer weeg 350 tot 500 gram. Onder ongeveer 200 gram is jy in premium bergklimgebied met 7D-materiale en hoë vulkrag – pragtig, duur en maklik om te beskadig. Die meeste reisprogramme teiken 250 tot 400 gram.

Verpakte volume.Gemeet in liter met die baadjie saamgepers in sy paksak of -sak en saamgepers tot 'n herhaalbare volume, is die verpakte grootte die getal wat die baadjie op die rak verkoop. 'n Praktiese maatstafleer: 'n 400-gram middelvulbaadjie pak ongeveer 1.8 tot 2.2 liter; 'n goed uitgevoerde 300-gram 800-vulbaadjie pak ongeveer 1.2 tot 1.5 liter; die beste-in-klas ultraligte vliegtuie gaan onder een liter. Paksakafmetings in sentimeter kommunikeer dieselfde ding in winkelbeelde - 'n silinder ongeveer so groot soos 'n 500 ml waterbottel is die bemarkingsteiken.

Kompressieverhouding.Gepakte volume gedeel deur opgehoopte volume, dit meet hoe doeltreffend die baadjie saamdruk en – krities – hoe goed dit herstel. Tipiese verhoudings loop van 1:4 tot 1:6 vir reispufsakke. Die verhouding maak minder saak as herstel: 'n baadjie wat briljant saamdruk, maar drie dae neem om weer opgehoopt te word, het sy eintlike taak misluk.

Programvlak Teikengewig (Grootte L) Vulkrag Vul Gewig Verpakte Volume Tipiese Posisionering
Waardevolle reis 450 tot 550 g 600 FP 130 tot 160 g 2.2 tot 2.8 L Kleinhandel in volumes, promosiebundels
Kernreis 320 tot 420 g 700 FP 90 tot 120 g 1.5 tot 2.0 L Reis kleinhandel, e-handel kernreeks
Premium ultralig 230 tot 300 g 800 FP 70 tot 95 g 1.0 tot 1.4 L Buitelugspesialiteit, premium geskenke
Topvlak < 230 g 850 tot 900 FP 60 tot 80 g < 1.0 L Bergklim handelsmerke, halo produk

Die diagram hieronder toon hoe dieselfde warmteklas oor die hele vlakleer presteer – en hoekom vulkrag, nie vulgewig nie, die swaar werk op gepakte grootte doen.

Verpakte Volume: Dieselfde Warmteklas, Drie Bousels Aanwysende grootte-L gepakte volumes; hoër vulkrag beweeg meer warmte in minder ruimte 2.5 L 600 FP 150 g vulsel · 480 g baadjie Waarde reis bou 1.7 L 700 FP 110 g vulsel · 360 g baadjie Kernreisbou 1.2 L 800 FP 85 g vulsel · 275 g baadjie Premium ultraligte bou 500 ml bottel vir skaal (~0.6 L)

3Vulstrategie: Warmte-tot-gewig en vulkragkeuse

Vulkrag is die getal wat die ekonomie en prestasie van 'n oppakbare program gelyktydig bepaal. Dit meet die volume in kubieke duim wat een ons dons onder 'n gestandaardiseerde toets opneem, dus beteken hoër vulkrag meer warmte per gram - en, vir 'n oppakbare baadjie, minder materiaal om saam te pers.Internasionale Dons- en Vereburopubliseer die bedryfstoetsprotokolle agter vulkragmeting en merk op dat dons ook 'n uitsonderlike volhoubaarheidsprofiel het: die lewensiklusassesseringswerk het bevind dat dons 'n 85 tot 97 persent laer omgewingsimpak as poliëster het in alle kategorieë wat geanaliseer is, en ongeveer 18 keer laer impak op klimaatsverandering - 'n nuttige storielyn vir reishandelsmerke wat ligter reisverbruik bemark.

Pas vulsel by die program aan

Vir kernreisprogramme is 700-vul 90/10 dons/veer met 90 tot 120 gram vulsel in grootte L die werkeselspesifikasie: dit lewer egte drie-seisoen warmte teen 'n middelmarkkoste. Oorskakeling na 800 vulsel verminder ongeveer 25 gram vulsel vir ekwivalente warmte en verminder gepakte volume met ongeveer 'n derde, maar die donskoste styg oneweredig omdat 800-vul lotte skaarser is. Onder 700 vulsel groei gepakte volume vinnig en die "oppakbaar"-aanspraak begin kosmeties voel - 'n 600-vul baadjie teen 150 gram vulsel werk steeds vir waarde-kleinhandel, maar dit moet as "liggewig" bemark word, nie "ultralig" nie.

Elke vullot moet geverifieer word eerder as veronderstel word. Onafhanklike laboratoriums soosIDFLtoets vulkrag, samestelling, suurstofgetal en troebelheid, en dubbeltoetsmonsters oor hul wêreldwye laboratoriums om resultate te bevestig – 'n sinvolle vereiste vir 'n spesifikasie waarvan die hele waardevoorstel op die dons berus wat presteer soos geëtiketteer. Vereis lotvlak-toetsverslae met elke grootmaatversending, en spesifiseer minimum vulkrag in die tegnologiepak met die toleransie wat u inspeksie werklik sal afdwing.

Spesifikasiewenk:Dui vul as twee getalle aan — vulkrag (kwaliteit) en vulgewig per grootte (hoeveelheid). Deur vulgewig oor die grootte te skaal teen ongeveer 11 tot 12 persent per groottestap, bly die warmte konstant van S tot 2XL, en voorkom die klassieke reisbaadjie-klagte dat die XL kouer voel as die monster.

4Ultraligte Dopstowwe en wat hulle in produksie vereis

Skulpstof is die tweede helfte van die verpakbaarheidsvergelyking, en dit is waar liggewigprogramme hul vervaardigingsreputasie verdien. Skulpgewig dryf verpakte volume amper soveel as vulsel: die oorskakeling van 'n 40 gsm na 'n 20 gsm skulpstof neem 40 tot 60 gram van die kledingstuk af en krimp die saamgeperste bondel sigbaar.

Die keuse van die ontkenner

Die praktiese leer loop 7D tot 10D vir premium ultraligte baadjies, 15D tot 20D vir die kern-reisvlak, en 30D tot 40D vir waardeprogramme waar duursaamheid en prys lei. Ligter is nie outomaties beter nie: 7D nylon lewer 'n baadjie wat tot 'n suurlemoengrootte bondel pak, maar aan veiligheidsgordels en ritssluitertande vashaak. Vir reiskleinhandel – waar kledingstukke herhaaldelik aangepas en deur honderde kliënte hanteer word – is 15D tot 20D skeurstopnylon of poliëster met 'n donsdigte konstruksie die rasionele standaard, met 'n duursame waterafstotende afwerking vir motreënblootstelling.

Produksiegevolge van lig gaan

Ultraligte skulpe plaas werklike beperkings op die naaldwerklyn. Naaldgroottes daal tot 9 tot 11, naaldwerkspoed daal op lang nate om te verhoed dat naaldhitte die fyn gare saamsmelt, en lae-wrywing drukvoete verhoed dat die materiaal sleep. Steekdigtheid is tipies 10 tot 12 steke per sentimeter vir donsdigte nate, en kwiltkanaalspasiëring is 'n egte ontwerpbesluit: smaller kanale (6 tot 8 sentimeter) stabiliseer die vulling en voorkom koue kolle wanneer die baadjie herhaaldelik saamgepers en weer opgelig word, terwyl wyer kanale beter oplig en kleiner pak. Mees suksesvolle reisboue gebruik 7 tot 10 sentimeter kanale as die kompromis.

Dop-opsie Gewig (gsm) Afwaartse Handgevoel Duursaamheid Koste-indeks
10D skeurstop nylon 26 tot 30 Uitstekend Ultra-sag Laag — geneig tot haakplekke 145
15D taffeta nylon 32 tot 36 Uitstekend Sag Matig 125
20D skeurstop nylon 38 tot 45 Baie goed Bros Goed 110
20D skeurstop herwinde poliëster 40 tot 46 Baie goed Bros Goed 118
30D taffeta poliëster 52 tot 60 Goed Gestruktureerd Hoog 100

5Ontwerpkenmerke wat werklik vir reisigers saak maak

Pakbare programme versamel maklik versoeke vir funksies; dié wat herhaalde aankoop bepaal, is minder en die moeite werd om in die tegnologiepakket te verdedig.

Bêre sak.Die belangrikste kenmerk. ’n Dubbelsydige handsak met ritssluiting wat omkeer om die hele baadjie – insluitend die kappie – te verslind, verwyder die sak heeltemal, wat beteken dat daar niks is om te verloor nie en ’n baadjie wat binne twee sekondes pak. Die sakopening moet ruim wees (26 sentimeter of meer), anders sal gebruikers dit beveg, en die ritssluiting moet glad van beide kante af loop, want reisigers druk die baadjie met een hand saam.

Kap en verstelbaarheid.’n Vaste, lig geïsoleerde kappie voeg warmte per gram by wat geen ander kenmerk ewenaar nie en druk plat. Verstelbare elastiese koorde by die soom verseël die mikroklimaat teen wind op lughawe-teerpaaie en aandterrasse; ’n tweerigting-ritssluiter aan die voorkant laat die baadjie ventileer terwyl jy sit – ’n klein detail wat lugrederypassasiers opmerk.

Gewigsdissipline in afwerkings.Elke gram in hardeware is 'n gram wat saamgepers moet word. Rolritssluiters met dun kleefband, laeprofiel-koordslotte en hitte-oordrag-etikette in plaas van geweefde etikette skeer elke gram af sonder om die voorkoms te verander. Die stil toets van 'n goed ontwerpte reis-puffersak is dat die afwerkings in die spesifikasieblad verdwyn.

Die anatomie hieronder wys waar hierdie kenmerke op 'n produksiegereed reisbou sit.

Anatomie van 'n produksieklaar reis-oppakbare puffer Teikenbou: 700 FP, 110 g vulsel, 20D ripstop-dop, 340 g totaal in grootte L Vaste geïsoleerde kap warmte per gram, komprimeer plat Tweerigting-spiraalrits, dun band ventilasieopeninge wanneer jy sit; bespaar gram Opbergsak (dubbelsydige ritssluiter) keer om om die hele baadjie te sluk Elastiese soomkoord + koordslot hou wind teen die teerpad uit Elastiese manchetten, lae volume geen klittenband om die dop vas te maak nie 7 tot 10 cm gewatteerde kanale stop vulmigrasie na kompressie

Een bronnota oor materiale: handelsmerke wat 'n volhoubaarheidsverhaal in die reisreeks inbou, kan 'n spesifiseerGRS-gesertifiseerde herwinde dop en voeringop dieselfde verpakbare platform — die gesertifiseerde materiaal voeg beskeie koste en levertyd by, maar behou die warmte-tot-gewig-verhaal ongeskonde, en chemiese veiligheid op vel-aan-die-vel-voerings moet geverifieer word metOEKO-TEX STANDAARD 100toetsing.

6Toets die kompressie-eis voordat die kliënt dit doen

Die bewering dat dit verpakbaar is, is ongewoon onder kledingstuk-aansprake, aangesien kliënte dit binne minute na uitpak toets – saampers, dra, uitpak, beoordeel. Dit maak verifikasie voor versending ononderhandelbaar.

'n Praktiese toetsprotokol

Eerstens, verifieer vulling teen die spesifikasie: vulkrag, samestelling en netheid op elke grootmaatlot by 'n onafhanklike laboratorium soos IDFL. Tweedens, meet gepakte volume op 'n steekproefbasis - druk die baadjie in sy bergingssakkie saam, druk dit vir 30 sekondes onder 'n plat gewig, en meet die omvangboksvolume; dit moet binne 10 persent van die spesifikasieteiken val. Derdens, en die belangrikste, voer 'n kompressiehersteltoets uit: hou baadjies vir 24 en 72 uur saamgepers, en meet dan die loftherstel met tussenposes. 'n Kwaliteit 700-vulbou herstel binne 24 uur tot binne 90 persent van die oorspronklike loft en in wese volledig binne 72; herstel wesenlik daaronder dui op óf oorkompressie in pakking óf vulkwaliteit onder die spesifikasie.

Groottekonsekwentheid oor die hele lopie is belangrik om dieselfde rede as in enige groothandelprogram: eise vir verpakte volumes word per grootte gemaak, en 'n groottekurwe wat stilweg dryf, sal die spesifikasie aan die uiterstes oortree. Verwys na gestandaardiseerde metingsdefinisies —ISO 8559-1verskaf die antropometriese metingsraamwerk agter groottebenaming, wat die groottestel vergelykbaar hou tussen jou spesifikasie en die fabriek se patroonkamer.

Logistieke nota:Omdat reisigers die baadjie ook vir dae aaneen in 'n tas saampers, raai kleinhandelvennote aan om vertoonlokaalmonsters 24 tot 72 uur voor fotografie en vloeruitstalling uit te pak. Dieselfde herwinningsvenster vir die solder geld na die uitpak van die houer – baadjies wat direk buite kompressie gemeet word, sal die vulkrag onderskat en vals kwaliteitsverwerpings genereer.

7MOQ, Pryse en Leweringstyd vir Verpakbare Programme

Die koste van verpakbare programme konsentreer op drie plekke: die dons, die dopmateriaal en die naai-minute. Hoë-vuldons word per gram en per kwaliteitstap geprys – om van 700 na 800 vul te beweeg, kan 15 tot 25 persent by die vulkoste alleen voeg. Fyn-denier-skulpe het 'n minimum van 'n meul en 'n kleurstofstruktuur soortgelyk aan enige pasgemaakte materiaalprogram, tipies 800 tot 1 500 meter per kleurskema. En die naai van ultraligte skulpe verloop stadiger as middelgewig-konstruksie, wat werklike minute per kledingstuk byvoeg wat in FOB-pryse verskyn.

'n Uitgewerkte voorbeeld

'n Reis-kleinhandeloperateur het onlangs 'n kernprogram van 1 800 stukke by ons in bestelling gestel: 700-vul RDS-dons teen 110 gram, 20D-ripstop-dop, opbergsakkonstruksie, drie kleurskemas. Die FOB het ongeveer 20 persent bo 'n konvensionele 600-vul nie-verpakbare baadjie van dieselfde fabriek beland – hoofsaaklik gedryf deur die donskwaliteitstap en die stadiger fyn-dop-naaiwerk – maar die saamgeperste versendingsprofiel het vragkoste per eenheid genoeg verlaag om ongeveer 'n derde van daardie premie te verhaal, en die kleinhandelpryspunt het die res gemaklik gedra. Kompressieverpakking het ook beteken dat die program in minder kartonne verskeep is, wat die bestemmingshanteringskoste op dieselfde volumebasis verminder het.

Wat tydsberekening betref, loop verpakbare programme op dieselfde skelet as enige OEM-puffer: monsterneming teen 10 tot 15 dae per rondte, grootmaatproduksie 45 tot 70 dae na voorproduksiegoedkeuring, plus vrag en die hokherwinningsvenster voor vloeruitstalling. Sosiale nakoming moet in dieselfde verkrygingsproses geverifieer word —amfori BSCISertifisering wat die werklike produksieterrein benoem, is die basislyn wat die meeste Europese en Noord-Amerikaanse kleinhandelvennote verwag voordat hulle 'n verskaffer aan boord neem.

PASSION OUTERWEAR is 'n afdeling van Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., met meer as 20 jaar se vervaardigings- en handelservaring in buiteklere, werksklere en verhitte klere. Ons bou verpakbare en standaard pufferprogramme op BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gesertifiseerde voorsieningskettings, met vulgewigte en verpakte volume-teikens wat per grootte gespesifiseer word eerder as per styl. Kopers wat dieselfde reiskliënt na kouerseisoenprodukte uitbrei, kan die verpakbare lyn met ons ... koppel.OEM/ODM verhitte klereplatform — dieverhitte baadjiedeel dieselfde liggewig-laaglogika, dieverhitte baadjiebedien die winterreiskant van die reeks, en korporatiewe programme kan byvoegpersoonlike werksklereop dieselfde voldoeningslêer.

Gereelde vrae

Watter pakvolume moet ek spesifiseer vir 'n egte "pakbare" reissak?
Vir 'n kern-reisprogram, teiken 1.5 tot 2.0 liter verpak vir 'n grootte L met 90 tot 120 gram 700-vul dons; premium ultraligte vaartuie behaal 1.0 tot 1.4 liter. Dui die teiken in liter en in sak-afmetings aan, en spesifiseer 'n meetmetode - saamgepers onder 'n plat gewig vir 30 sekondes - sodat die fabriek, jou kwaliteitskontrole en die kleinhandelkoper almal dieselfde ding meet. 'n Aanvaardingstoleransie van plus of minus 10 persent is realisties en afdwingbaar.
Is 'n opbergsak beter as 'n aparte paksak?
Vir reisprodukte, ja. ’n Opbergsakkie wat omkeer om die hele baadjie te bevat, verwyder die mees verlore bykomstigheid in buiteklere, pak binne sekondes met een hand en voeg amper geen gewig by nie. ’n Afsonderlike sakkie is effens kleiner omdat dit verder as die baadjie se eie sakvolume kan saamdruk, so premium bergklimbouers gebruik dit steeds – maar vir reiskleinhandel, lughawe-konsessies en geskenkprogramme, wen opbergsakkonstruksie gebruikerservaring en verminder na-verkope klagtes oor vermiste sakke.
Hoeveel beïnvloed vulkrag die verpakte grootte in die praktyk?
Aansienlik. Teen ekwivalente warmte, kan die verhoging van vulkrag van 600 tot 800 jou toelaat om vulgewig met ongeveer 30 tot 40 persent te verminder, wat beide die gewig van die kledingstuk en die verpakte volume met ongeveer 'n derde tot die helfte verminder. Die afvalkoste styg oneweredig omdat hoë-vul hoeveelhede skaarser is, dus is die kommersiële optimum vir die meeste reisprogramme 700 vul - dit lewer die meeste van die verpakkingsvoordeel van 800 vul teen 'n betekenisvol laer kostestap.
Sal herhaalde kompressie die dons beskadig?
Gehalte dons verdra herhaalde kompressie goed – dit is inherent aan die materiaal. Die mislukkingsmodus is nie die dons self nie, maar konstruksiekwaliteit: nate wat lek onder kompressiespanning, kanale wat vulling laat migreer, en skulpe wat permanent by voulyne kreukel. Verifieer met 'n kompressiehersteltoets – 24 en 72 uur saamgepers, meet dan die loftherstel, wat binne 24 uur tot binne 90 persent van die oorspronklike behoort terug te keer. Aanhoudende lae herstel word gewoonlik teruggevoer na vulkwaliteit of oor-aggressiewe pakking, nie na die kompressiesiklus self nie.
Watter MOQ moet ek verwag vir 'n pasgemaakte verpakbare pufferprogram?
'n Volledige OEM-bou met pasgemaakte dopkleur en opbergsakkonstruksie begin tipies by 500 tot 800 stukke, met gesertifiseerde of pasgemaakte dopmateriaal wat die effektiewe minimum tot 800 tot 1 000 stukke stoot, want meulens verkoop in vaste lotte van ongeveer 800 tot 1 500 meter per kleurskema. Grootte- en kleurverhoudings kan gewoonlik vrylik binne die bestelling gemeng word – onderhandel die minimum as 'n totale bestelhoeveelheid eerder as per kleurskema, of 'n drie-kleurskema-program verdriedubbel stilweg jou verbintenis.
Hoe word 'n verpakbare puffer getoets voor versending?
Vier kontroles dek die eis: vultoetsing op lotvlak (vulkrag, samestelling, suurstofgetal, troebelheid) by 'n onafhanklike laboratorium; meting van gepakte volume teen die spesifikasieteiken op 'n steekproefbasis; 'n kompressiehersteltoets na 24 en 72 uur; en 'n donsdigtheidskontrole op nate en kwiltwerk om vullekkasie deur naaldgate op te spoor. Voeg standaard kledingstukmeting by die groottekaart na 'n 24-uur-hoogherstel, aangesien die meting van vars uitgepakte baadjies die afmetings onderskat en vals foute genereer.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | QUANZHOU PASSIEKLERE
20 jaar se vervaardiging van buiteklere, werkklere en verhitte klere. Gesertifiseer deur BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX en VF Corporation. Kontak onsLinkedIn.

Ontwikkeling van 'n oppakbare reis-pufferprogram?

PASSION OUTERWEAR vervaardig liggewig, oppakbare pofbaadjies uit 300 stukke, met vulgewigte per grootte, teikens vir verpakte volume wat in die spesifikasie geskryf is, opbergsakkonstruksie en BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gesertifiseerde voorsieningskettings. Stuur vir ons u teikengewig en verpakte grootte — ons reageer binne 24 uur.

Versoek 'n Pakbare Program Kwotasie Bekyk OEM / ODM-program