Twee syfers bepaal of 'n donsbaadjieprogram kommersieel slaag: vulkrag en sertifiseringsomvang.Vulkrag bepaal hoeveel warmte jy eerlik kan eis en hoe doeltreffend jy dit lewer; sertifisering bepaal of kleinhandelkopers die produk hoegenaamd sal lys. Hierdie gids verduidelik watter vulkragmetings, hoe die belangrikste toetsmetodes verskil, hoe eende- en gansdons vergelyk teen ekwivalente grade, en presies watter dokumente jy moet insamel om 'n Verantwoordelike Donsstandaard-eis van plaas tot voltooide kledingstuk te staaf.

1Vulkrag Verduidelik: Wat die Getal Meet

Vulkrag is die enkele mees verwysde – en mees dikwels verkeerd geleesde – spesifikasie in dons-buiteklere. Dit meet die volume, in kubieke duim, wat een ons (28.35 gram) dons onder gestandaardiseerde kondisionering en kompressie opneem. Hoër vulkrag beteken dat die dons meer lug per gewigseenheid vasvang, wat meer warmte vir minder volume en beter saampersbaarheid beteken.

Die praktiese gevolg is sigbaar in die diagram hieronder. Teen identiese gewig neem 800 vulkrag dons ongeveer 45 persent meer volume op as 550 vulkrag dons. Daardie ekstra volume is vasgevangde lug, en vasgevangde lug is wat isoleer. Dit is hoekom 'n baadjie met hoë vulkrag dieselfde warmte as 'n baadjie met lae vulkrag kan lewer, terwyl dit merkbaar ligter is en kleiner pak.

Vulkrag Volume Vergelyking: Een Ons (28.35 g) Dons Volume (kubieke duim per ons) 550 550 FP Inskrywing eend af 650 650 FP Middelvlak-eend / gans 800 800 FP Premium gansdons 900 900 FP Ekspedisiegraad 800 FP vang ongeveer 45 persent meer lug vas as 550 FP teen dieselfde gewig Volume gemeet volgens gestandaardiseerde kondisionerings- en kompressieprotokolle. Werklike kledingstukwarmte hang ook af van vulgewig, konstruksie en pasvorm.

Wat vulkrag nie meet nie, is ewe belangrik. Dit sê niks oor hoeveel dons in die kledingstuk is, hoe die kledingstuk vervaardig is, of hoe verantwoordelik die dons verkry is nie. Dit is afsonderlike spesifikasies, en die verwarring daarvan is die oorsaak van die meeste geskille oor die verkryging van donsbaadjies.

2Die Warmtevergelyking: Vulkrag vermenigvuldig met Vulgewig

Totale warmte in 'n donskledingstuk is 'n funksie van vulkrag vermenigvuldig met vulgewig. 'n Hoë vulkraggetal met onvoldoende vulgewig lewer 'n ligte baadjie wat onderpresteer in die veld; 'n matige vulkrag met ruim vulgewig lewer 'n warm baadjie teen laer materiaalkoste. Beide kan die korrekte ingenieursbesluit wees, afhangende van die teikenpryspunt en gebruiksgeval.

Hierdie verhouding het 'n direkte kommersiële implikasie. Omdat hoë vulkrag dons onevenredig duur is, is die mees koste-effektiewe manier om warmte by te voeg dikwels om vulgewig teen 'n matige vulkrag te verhoog eerder as om vulkrag teen 'n vaste gewig te verhoog. Handelsmerke wat op 'n spesifieke kleinhandelprys teiken, bereik dikwels beter waargenome waarde - 'n baadjie met werklike substansie en sigbare soliede vermoë - deur hierdie verhouding te optimaliseer eerder as om vulkrag alleen te maksimeer.

Spesifikasiereël:Spesifiseer altyd vulkrag en vulgewig saam, per paneel en in totaal. 'n Tegnologiepakket wat slegs "800 vulkrag" aandui, laat die fabriek vry om vulgewig te verminder, en die gevolglike kledingstuk sal volgens spesifikasies toets terwyl dit ver benede die koper se verwagting presteer.

3Donsoorte: Eend vs Gans, Oorsprong en Samestelling

Dons word gegradeer deur drie veranderlikes: spesie, samestellingsverhouding en oorsprongklimaat. Elkeen beïnvloed prestasie, koste en die volhoubaarheidsnarratief wat vir die handelsmerk beskikbaar is.

Eend teenoor gans

Gansdons bereik oor die algemeen hoër vulkrag as eendedons omdat gansgroepe groter en meer veerkragtig is. Eendedons in die 550 tot 650-reeks dek die meeste middelmarkprogramme ekonomies, terwyl gansdons die 700 en hoër-reeks oorheers waar premium posisionering en saampersbaarheid die koste regverdig. Dit is belangrik dat 'n hoëgraadse eendedons teen 650 'n laegraadse gansdons teen 600 kan oortref — spesie is 'n aanduiding, nie 'n waarborg nie, en die werklike vulkragtoetsresultaat is bepalend.

Samestellingsverhouding

Die verhouding uitgedruk as 90/10 of 80/20 beskryf die verhouding van donsgroepe tot veer- en veselfragmente. Hoër donsinhoud beteken beter loft en minder penne wat deur die dopmateriaal werk. Die 80/20 grade is algemeen in prysgedrewe programme; 90/10 is die hoofstroom buitelugstandaard; 95/5 verskyn in premium en tegniese lyne.

Oorsprong en klimaat

Dons van voëls wat in kouer klimate grootgemaak word, is geneig om digter, hoër trosse te ontwikkel as 'n natuurlike aanpassing, en daarom verdien sekere produserende streke premies. Oorsprong is ook belangrik vir sertifisering: RDS-oudits begin op die plaas, dus beïnvloed die naspeurbaarheidsinfrastruktuur van die bronstreek direk hoe geredelik gesertifiseerde materiaal gedokumenteer kan word.

Af Spesifikasie Tipiese vulkrag Eienskappe Programposisionering
Eendevere 80/20 500 tot 550 Ekonomies, swaarder gevoel, meer veerpeninhoud Toegangskleinhandel, promosieprogramme
Eendaf 90/10 600 tot 650 Gebalanseerde warmte en koste, betroubare toevoer Middelmark buitelug en stedelik
Gansdons 90/10 700 tot 750 Hoë loft, sterk saampersbaarheid Premium buitelug, ski, reis
Gansdons 95/5 800 tot 900 Maksimum warmte-tot-gewig-verhouding, minimale veerpen Tegnies, alpien, ekspedisie
Herwinbaar (na-verbruik) 600 tot 700 Sirkulêre materiaalverhaal, GRS-gesertifiseerd Volhoubaarheidsgedrewe versamelings

4Toetsstandaarde: IDFB, EN 12130, en Lotverifikasie

Vulkraggetalle is slegs betekenisvol as hulle deur 'n erkende toetsmetode vervaardig is. Drie raamwerke oorheers internasionale handel, en hul resultate is nie altyd direk uitruilbaar nie.

Die heersende toetsmetodes

DieInternasionale Dons- en Vereburo (IDFB)is die wêreldwye handelsvereniging vir die dons- en veerbedryf en ontwikkel die toetsprotokolle wat die meeste in internasionale verkryging gebruik word. IDFB doen bedryfsnavorsing en skep die toetsstandaarde wat produkintegriteit wêreldwyd handhaaf. In Europa spesifiseer EN 12130 die stoomkondisioneringsmetode vir die bepaling van vulkrag, en resultate van verskillende metodes kan vir dieselfde materiaal verskil - daarom noem 'n professionele tegnologiepakket die toetsmetode langs die teikenwaarde.

Onafhanklike laboratoriums voer die werklike toetse uit en reik die verslae uit wat verskaffers se bewerings staaf.IDFLis een van die mees erkende, bedryfslaboratoriums in meer as 20 lande sedert 1978 en dien as 'n geakkrediteerde sertifiseringsliggaam vir standaarde, insluitend GOTS, GRS, RCS, RWS en DOWNPASS. Wanneer 'n verskaffer 'n vulkrag kwoteer, vra watter laboratorium en watter metode die getal vervaardig het.

Parameters buite vulkrag

Vulkrag alleen beskryf nie donsgehalte nie. 'n Volledige spesifikasie dek ook samestelling, netheid en chemiese residu – elk met sy eie standaardmetode en aanvaardingsdrempel.

Parameter Wat dit meet Tipiese Aanvaardingsdrempel Kommersiële Risiko Indien Geïgnoreer
Vulkrag Loftdoeltreffendheid (volume per ons) Pas spesifikasie binne +/- 5 persent Warmte-eise misluk; kliënt gee terug
Komposisie Verhouding van donsgroep tot veer Stem ooreen met die vermelde graad (bv. 90/10) Valse advertensieblootstelling
Troebelheid (skoonheid) Oorblywende stof en partikels 500 mm of hoër Reukklagtes, allergeenbekommernisse
Suurstofgetal Oorblywende organiese materiaal 10 mg per 100 g of minder Mikrobiese groei, reuk in vogtige berging
Olie- en vetinhoud Oorblywende natuurlike olies Tipies onder 1,0 tot 1,5 persent Klontvorming, reuk, hokdegradasie
Stof donsdigtheid Veselpenetrasieweerstand van dop 15 vesels of minder (ISO 12132-1) Sigbare lekkasie, kwaliteitsklagtes
Dokumentasiedissipline:Versoek lotvlak-toetsverslae vir u spesifieke produksielot, nie 'n generiese meulvermoësertifikaat nie. 'n Sertifikaat wat beskryf wat 'n vulverskaffer oor die algemeen kan produseer, toon nie aan dat die dons wat eintlik in u kledingstukke gelewer is, aan die spesifikasie voldoen het nie.

5RDS-sertifisering: Omvang, bewaringsketting en dokumente

Die Verantwoordelike Donsstandaard het die basisverwagting geword vir dons wat in Europese en Noord-Amerikaanse kleinhandelkanale verkoop word. Geadministreer deur Textile Exchange, dieVerantwoordelike Af Standaardis 'n vrywillige standaard wat daarop gemik is om die welstand van eende en ganse wat vir dons gebruik word, te verbeter en gee maatskappye 'n geverifieerde manier om die oorsprong van materiale in die produkte wat hulle koop, te weet.

Wat RDS eintlik vereis

Die standaard se kernvereiste is dierewelsyn regdeur die voorsieningsketting, gebou op die Vyf Vryhede van dierewelsyn en toegepas van uitbroei tot slag. Krities verbied die RDS beide lewende pluk en dwangvoeding – enige verwydering van dons of vere van lewende voëls is verbode, asook die oes van vervellings. 'n Professionele derdeparty-sertifiseringsliggaam oudit elke stadium in die voorsieningsketting, beginnende by die plaas, en bewaringskettingdokumentasie verifieer die pad wat gesertifiseerde materiaal deur alle stadiums tot by die finale produk neem.

Produkte wat aan die minimum vereistes voldoen, mag die RDS-logo dra, onderhewig aan Textile Exchange se Standaarde-eisebeleid. Die standaard is ontwikkel met insette van boere, dierewelsynkundiges, grondbewaringskundiges, verskaffers, handelsmerke en kleinhandelaars, en daarom het dit breë kommersiële aanvaarding bereik eerder as om 'n nisertifisering te bly.

RDS-bewaringsketting: Plaas tot voltooide kledingstuk Elke stadium vereis 'n derdeparty-oudit en -dokumentasie. Gapings breek die ketting en maak die eis ongeldig. 1. PLAAS Geen lewende plukwerk nie Geen geforseerde voeding nie Vyf Vryhede geouditeer Omvangsertifikaat 2. VERSAMELAAR Slagpale-oudit Materiële segregasie Volumeversoening Transaksiesertifikaat 3. VERWERKER Was en steriliseer Vulkragtoetsing Invoer-uitvoer rekords Transaksiesertifikaat 4. VERVAARDIGER Vul en sluit Sertifikaat vir die omvang van die perseel Sosiale nakoming (BSCI) Transaksiesertifikaat 'n Ontbrekende Transaksiesertifikaat op enige stadium breek die ketting — die finale kledingstuk kan nie 'n RDS-eis dra nie Handelsmerke word geouditeer op dokumentasie, nie op bedoeling nie. Verifieer sertifikate voor produksie, nie by versending nie. Dokumente om vir elke gesertifiseerde produksielot in te samel: Omvangsertifikaat (SC) — jaarliks, dek elke gesertifiseerde perseel, verifieer vervaldatum teen u produksievenster Transaksiesertifikaat (TC) — uitgereik per versending, versoen gesertifiseerde volumes tussen stadiums Vul toetsverslag in — lotvlak, van 'n geakkrediteerde laboratorium, met aanduiding van metode en resultaat Maatskaplike nakomingsoudit — amfori BSCI of SMETA, wat die produksiefasiliteit benoem Goedkeuring van eis — produketikettering en bemarkingskopie hersien teen die Standaarde-eisebeleid

Die twee sertifikate wat saak maak

Verkrygingspanne verwar gereeld die twee dokumenttipes in die RDS-stelsel, en die onderskeid bepaal of 'n eis die oudit oorleef.Omvangsertifikaatword jaarliks ​​aan 'n gesertifiseerde terrein uitgereik en bevestig dat die terrein geoudit is en geregtig is om gesertifiseerde materiaal te hanteer.Transaksiesertifikaatword per versending uitgereik en versoen die volume gesertifiseerde materiaal wat van een gesertifiseerde terrein na die volgende beweeg.

Die besit van 'n Omvangsertifikaat is nodig, maar nie voldoende nie. Om 'n RDS-eis op 'n voltooide kledingstuk te maak, moet die handelsmerk die Transaksiesertifikaatketting kan voorlê wat die voltooide goedere terug na gesertifiseerde plase koppel. Gapings in daardie ketting maak die eis ongeldig, ongeag hoe die materiaal eintlik verkry is.

6Verder as RDS: Herwinde dons, GRS en OEKO-TEX

RDS dek nuut vervaardigde dons. Programme wat op herwonne materiaal, herwinde dopstowwe of beperkte-stofversekering gebou is, vereis addisionele of alternatiewe sertifisering.

Herwinde af en GRS

Herwonne dons – herwin van na-verbruikersbeddegoed en -kledingstukke, dan skoongemaak en hergradeer – is gesertifiseer onder dieGlobale Herwinde Standaard (GRS)eerder as RDS. GRS stel die kriteria vir derdeparty-sertifisering van herwinde inhoud en die bewaringsketting, wat 'n minimum van 50 persent herwinde inhoud vereis vir verbruikersgerigte etikettering en sosiale, omgewings- en chemiese vereistes byvoeg benewens dié in die verwante Herwinde Eisstandaard. Materiaal moet voldoen aan die ISO-definisie van herwin, en beide voorverbruikers- en naverbruikers-insette word aanvaar.

Gerecycleerde dons gradeer tipies in die 600 tot 700 vulkragreeks, wat dit mededingend plaas teen middelvlak-suiwer dons terwyl dit 'n sirkulariteitsnarratief ondersteun. IDFB het bevestig dat sy opgedateerde lewensiklusassessering vir die eerste keer gerecycleerde dons sal evalueer, wat die materiaal se skuif na hoofstroomverkryging weerspieël.

Beperkte stowwe op die dop

Sertifisering van die vulling strek nie tot die dopmateriaal nie.OEKO-TEX STANDAARD 100is die mees gebruikte raamwerk om te bevestig dat tekstielkomponente vir skadelike stowwe getoets is, deur wêreldwyd gestandaardiseerde toetskriteria van gare tot finale produk toe te pas. Die meeste uitvoerprogramme koppel 'n gesertifiseerde vulsel-eis met OEKO-TEX-getoetste dopmateriaal, aangesien kleinhandelkopers tipies vir albei vra.

Sosiale nakoming

Materiaalsertifisering spreek die produk aan; sosiale nakoming spreek die fabriek aan.amfori BSCIis die dominante raamwerk vir sosiale risikobestuur in internasionale klerevoorsieningskettings, wat ouditering en remediëring ondersteun oor werksomstandighede, lone, gesondheid en veiligheid, en klagtemeganismes. Verifieer dat die sertifikaat die werklike produksiefasiliteit noem en geldig bly deur u produksievenster - 'n algemene en duur gaping is 'n sertifikaat wat aan 'n handelsentiteit uitgereik word eerder as die fabrieksvloer.

7Hoe om af te spesifiseer in jou tegnologiepakket

'n Professionele afwaartse spesifikasie verwyder elke graad van vryheid wat die fabriek andersins sou kon benut om koste te verminder. Die volgende velde moet eksplisiet eerder as by implikasie verskyn.

Spesifikasieveld Voorbeeldinskrywing Waarom dit eksplisiet moet wees
Spesies en graad Gansdons, 90/10 Voorkom stil vervanging met eend of laer graad
Vulkrag en toetsmetode 700 FP, IDFB-metode Metodes verskil; resultate is nie uitruilbaar nie
Vul gewig 160 g lyf, 90 g mou, 60 g kappie Gewigte per paneel verhoed hoeksnyding in areas met lae sigbaarheid
Netheidslimiete Troebelheid 500 mm minimum, suurstofgetal onder 10 Beheer reuk- en higiëneklagtes in vogtige markte
Sertifiseringsvereiste RDS-gesertifiseerd, TC vereis per lot Bepaal die leweringstyd en koste van materiaalverkryging
Dopdigtheid ISO 12132-1, 15 vesels of minder Beheer direk lekkasieverwante terugsendings
Vul gewigstoleransie +/- 5 persent per paneel Definieer meetbare aanvaardingskriteria by inspeksie
Toetsverantwoordelikheid Lotvlakverslag van geakkrediteerde laboratorium Verduidelik wie betaal en watter bewyse gelewer word

8Vyf Slaggate met Verkryging en Hoe om Dit te Vermy

1. Spesifisering van vulkrag sonder vulgewig

Die mees algemene en duurste fout. 'n Verskaffer kan 800 vulkrag af lewer in 'n hoeveelheid wat ver onder is wat die kledingstuk benodig, en die materiaal sal steeds volgens spesifikasie toets terwyl die baadjie onderpresteer. Spesifiseer altyd vulgewigte per paneel met 'n eksplisiete toleransie, en verifieer gewigte tydens inlyninspeksie eerder as slegs tydens finale inspeksie.

2. Aanvaarding van generiese sertifikate in plaas van lotdokumentasie

'n Meule se algemene vermoësertifikaat bewys niks oor jou produksielot nie. Vereis lotvlak-toetsverslae wat die toetsmetode en resultaat noem, en vereis Transaksiesertifikate wat jou spesifieke bestelvolume versoen. Bou hierdie vereiste in die aankooporder in sodat dit kontraktueel afdwingbaar is eerder as 'n hoflikheidsversoek.

3. Byvoeging van sertifiseringsvereistes na monsterneming

Die aanpassing van 'n RDS- of GRS-vereiste op 'n reeds goedgekeurde monster dwing die herwinning van die vulsel en dikwels die dopmateriaal af, wat drie tot vyf weke byvoeg en die goedgekeurde monster se kostebasis ongeldig maak. Besluit die sertifiseringsomvang tydens die spesifikasiefase, voordat die eerste monster gesny word.

4. Aanvaar dat die fabriek die gesertifiseerde entiteit is

Sertifikate word gereeld aan 'n handelsmaatskappy uitgereik terwyl produksie by 'n ongeouditeerde vennootfasiliteit plaasvind. Verifieer dat die omvangsertifikaat die produksieterrein noem, vergelyk die adres met die fasiliteit wat u besoek of geoudit het, en bevestig dat geldigheidsdatums u produksievenster dek.

5. Oorkompressie vir vragbesparing

Kompressiepakking verminder die vragvolume vir donsklere aansienlik, wat dit aanloklik maak. Langdurige oorkompressie kan egter die hok platdruk en herstel vertraag, wat lei tot kledingstukke wat ondervol lyk met aankoms. Stem ooreen op 'n maksimum kompressieverhouding en laat hersteltyd toe voor fotografie, vertoonlokaalaanbieding of kleinhandelverspreiding.

PASSION OUTERWEAR is 'n afdeling van Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., met meer as 20 jaar ondervinding in die vervaardiging van buiteklere, werkklere en verhitte klere vir uitvoermarkte. Ons verkry RDS-gesertifiseerde en GRS-gesertifiseerde produkte deur gedokumenteerde Transaksiesertifikaatkettings, voer lotvlak-vultoetse uit deur geakkrediteerde derdeparty-laboratoriums, en handhaaf BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gesertifiseerde voorsieningskettings. Saam met donsbuiteklere produseer ons ookpersoonlike werksklereenpersoonlike verhitte klere, insluitendverhitte baadjieprogramme wat isolasie met aktiewe verhittingstelsels kombineer.

Gereelde vrae

Watter vulkrag moet ek vir my pryspunt spesifiseer?
Vir toetreepryse tot die middelmark-kleinhandel, lewer eendeverf met 'n vulkrag van 550 tot 650 en 'n ruim vulgewig gewoonlik die beste waargenome waarde. Vir premium buitelug- en ski-posisionering, balanseer gansdons met 'n vulkrag van 700 tot 750 prestasie en koste. Bo 800 vulkrag styg materiaalkoste skerp en word dit gewoonlik slegs geregverdig vir tegniese, alpiene of ekspedisieprodukte waar gewig en saampersbaarheid die primêre verkooppunte is. Spesifiseer in elke geval vulgewig saam met vulkrag - die kombinasie bepaal warmte, nie die vulkraggetal alleen nie.
Is RDS-sertifisering verpligtend vir die verkoop van donsbaadjies in Europa?
RDS is 'n vrywillige standaard, nie 'n wetlike vereiste nie. Baie Europese kleinhandelaars en 'n groeiende aantal Noord-Amerikaanse kopers vereis egter gedokumenteerde verantwoordelike afvalverkryging as 'n voorwaarde vir notering, wat dit kommersieel verpligtend maak vir handelsmerke wat deur daardie kanale verkoop. Afsonderlik word dierewelsyns- en omsigtigheidsregulasies in verskeie jurisdiksies strenger, dus is die rigting van beweging ten gunste van gedokumenteerde sertifisering ongeag die huidige wetlike minimums.
Hoe verifieer ek dat 'n transaksiesertifikaat eg is?
Transaksiesertifikate word uitgereik deur geakkrediteerde derdeparty-sertifiseringsliggame en dra 'n sertifikaatnommer, uitreikende liggaam en geldigheidstydperk. Verifieer die nommer direk met die uitreikende sertifiseringsliggaam, bevestig dat die produkbeskrywing en volumes ooreenstem met jou bestelling, en maak seker dat die verkoper- en kopername ooreenstem met die werklike partye in jou transaksie. Sertifiseringsliggame handhaaf verifikasiekanale vir hierdie doel, en die kontrole neem minute – dit is die moeite werd om uit te voer voordat jy 'n eis indien eerder as nadat 'n kleinhandelkoper dit betwis.
Kan herwinde dons RDS-gesertifiseerd wees?
Nee. RDS dek nuut vervaardigde dons met plaasvlak-dierewelsynsouditering, en dit dek nie herwonne materiaal nie. Herwonne dons is gesertifiseer onder die Global Recycled Standard, wat herwonne inhoud teen die ISO-definisie verifieer en 'n minimum van 50 persent herwonne inhoud vir verbruikersgerigte etikettering vereis. Sommige herwonne dons is afkomstig van RDS-gesertifiseerde na-verbruikersprodukte, maar die gevolglike herwonne materiaal dra 'n GRS-eis eerder as 'n RDS-eis. Jou produketikettering moet ooreenstem met die sertifikaat wat jy besit.
Waarom verskil vulkragresultate tussen laboratoriums?
Vulkrag is sensitief vir die kondisionerings- en kompressiemetode wat gebruik word. Die IDFB-toetsregulasies en die Europese EN 12130-stoomkondisioneringsmetode kan verskillende resultate vir dieselfde materiaal lewer, en monstervoorbereiding bring verdere variansie mee. Dit is hoekom 'n professionele tegnologiegroep die toetsmetode langs die teikenwaarde noem, en hoekom geskille opgelos word deur die genoemde metode by 'n ooreengekome laboratorium weer te toets eerder as om syfers van verskillende metodes te vergelyk.
Hoeveel voeg RDS-sertifisering by tot eenheidskoste en levertyd?
Gesertifiseerde dons dra tipies 'n materiaalpremie bo ekwivalente ongesertifiseerde grade, en die dokumentasieproses voeg administratiewe koste by elke voorsieningskettingstadium. Wat levertyd betref, verwag 'n bykomende twee tot vier weke vir materiaalverkryging en die uitreiking van Transaksiesertifikaat, veral as jy in 'n bestaande gesertifiseerde lot koop eerder as om 'n toegewyde een in gebruik te neem. Die koste is gewoonlik verhaalbaar deur verbeterde kleinhandelaanvaarding en verminderde eisrisiko, maar dit moet van die begin af in jou gelandkoste gemodelleer word eerder as om dit tydens produksie ontdek te word.
Wat gebeur as my verskaffer nie 'n transaksiesertifikaat kan voorlê nie?
Sonder 'n Transaksiesertifikaat wat jou spesifieke lot dek, kan jy nie 'n RDS-eis op die voltooide kledingstuk maak nie, selfs al is die dons in die praktyk verantwoordelik verkry. Die bewaringsketting is dokumentêr volgens ontwerp. Indien 'n verskaffer nie die sertifikaat kan lewer nie, is jou opsies om die produk sonder 'n gesertifiseerde eis te verkoop, of om die vulsel weer te verkry – albei is baie duurder as om dokumentasievereistes in die aankooporder te verifieer voordat produksie begin.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | QUANZHOU PASSIEKLERE
20 jaar se vervaardiging van buiteklere, werkklere en verhitte klere. Gesertifiseer deur BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX en VF Corporation. Kontak onsLinkedIn.

Benodig u gedokumenteerde, gesertifiseerde afhandeling vir u volgende program?

PASSION OUTERWEAR verkry RDS- en GRS-gesertifiseerde produkte deur volledige Transaksiesertifikaatkettings, met vultoetsing op lotvlak en BSCI-geouditeerde produksie. Stuur vir ons u spesifikasie of teikenvulkrag — ons reageer binne 24 uur met materiaalopsies en gekoste-aanbevelings.

Versoek Afleweringsopsies Bekyk OEM / ODM-program